REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Top Spin 3

- Witam Państwa z malowniczego wzgórza Playback Springs w mieście Zin City, gdzie usytuowane są trawiaste korty lokalnego klubu. Już za chwileczkę rozpocznie się mecz pokazowy promujący trzecią odsłonę turnieju Top Spin, ponoć z wielu powodów przełomowej imprezy tenisowego światka. Sponsorem głównym jest firma Pam Development, zaś patronat medialny objęło wydawnictwo 2K Sports. W trakcie relacji będziemy przenosić się do naszych korespondentek z pobocznych kortów, gdzie również odbywają się prezentacje i konkursy towarzyszące.

11.03.2010
21:52
Rozrywka Blog
REKLAMA

Na razie jednak zostaniemy na korcie centralnym, gdzie właśnie rozpoczyna się mecz gwiazd światowego tenisa: Rogera Federera i Justine Henin-Hardenne. To oczywiście przedsmak tego, co zobaczymy już w czerwcu. W turnieju ujrzymy całą śmietankę towarzyską. Widzowie będą mogli obejrzeć zmagania kilkudziesięciu największych gwiazd tenisa, zarówno kobiecego, jak i męskiego. Oprócz tego rozegrany zostanie turniej oldbojów, gdzie zagrają gwiazdy takie jak Monica Seles czy Boris Becker. Tymczasem na korcie położonym po mojej prawej stronie odbywają się zapisy amatorów, chcących powalczyć o przepustkę do głównego turnieju. Ale o tym więcej wie nasza korespondentka, z którą właśnie się łączymy. Ilu jest chętnych?

REKLAMA

- Witam serdecznie. Jak widać za moimi plecami, zainteresowanie turniejem przerosło oczekiwania organizatorów. Już teraz wiadomo, że rozgrywki odbędą się równolegle w dwóch miastach, co tylko pokazuje skalę popularności tego wydarzenia. Ja jednak skupię się teraz na formularzu, który należy wypełnić, aby uczestniczyć w sportowej rywalizacji. Oto oprócz standardowych danych: imienia i nazwiska, adresu oraz wieku, adepci tenisa muszą podać swój wzrost, wagę, kolor oczu oraz krótko opisać swoją osobowość. Oprócz tego musimy przynieść ze sobą zdjęcie przedstawiające nas w pełnej okazałości. Kolejka jest ogromna. Czy warto było? Sądząc po żywiołowych reakcjach oczekujących na swoją kolej, z pewnością.

- Dziękujemy za relację. Tymczasem nad areną zmagań aktualnych liderów rankingów zawisły chmury i zaczął padać deszcz. Krople potu, które zdobiły twarze tenisistów szybko zamieniły się w krople deszczu, a buty wprost topią się w błotnej kałuży. Na domiar złego zaczął wiać silny wiatr, miejmy jednak nadzieję, że warunki się polepszą i będziemy mogli kontynuować mecz, który przerwano przed prawdopodobnie ostatnim gemem przy stanie 7-5, 6-5. Przenosimy się zatem do drugiej korespondentki, która rozmawia z dyrektorem turnieju.

- Witam Pana. Czego możemy się spodziewać po tegorocznej odsłonie turnieju?

- Przede wszystkim ogromnej walki pomiędzy zawodnikami, niesamowitych przeżyć i znakomitej atmosfery na trybunach. Poprzednie dwa turnieje cieszyły się dużą popularnością, jednak ta edycja będzie wyjątkowa pod wieloma względami.

- Co ma Pan na myśli?

- Przede wszystkim skalę przedsięwzięcia. Top Spin 3 odbędzie się ponad 40 kortach zlokalizowanych w różnych częściach świata, w najpopularniejszych ośrodkach tenisowych. Już teraz widać po zainteresowaniu adeptów trudnej sztuki tenisa, że reklama robi swoje. Korty będą doskonale przygotowane, nie ma mowy o jakichś niedopatrzeniach. Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Sędziowie to najwyższa półka światowa. Chcemy świecić przykładem i robić to profesjonalnie, co na każdym kroku podkreślamy…

-…i czego Panu serdecznie życzę. Dziękuję za rozmowę.

- Ja zaś ze swojej strony dziękuje za relację. Wracamy od razu na kort, gdzie właśnie kończy się mecz. Stan 40-40, przewaga Federera i piłka Szwajcara. Mocny serwis blisko środkowej linii. Rywalka znakomicie odprowadza piłkę na drugą stronę ciętym returnem. Federer radzi sobie z tym uderzeniem i odpowiada mocnym forehandem. Belgijka ledwo przebija na połowę Szwajcara, ten mocno uderza z backhandu. Lecz proszę państwa! Henin-Hardenne zupełnie przypadkowo lobuje Federera i wyrównuje stan rywalizacji! Na dodatek rywal kreczuje z powodu bólu nogi, która absolutnie uniemożliwia mu kontynuację gry! Niesamowite zakończenie! Kapitalne widowisko! Zapraszamy na podsumowanie dnia zaraz po reklamie!

REKLAMA

<Chcesz zobaczyć zdechłą muchę? Kup owadobójczą Super-poduchę!>

- Witam ponownie. Reasumując: to, co zobaczyliśmy podczas całego dnia, może tylko i wyłącznie napawać optymizmem. Szczególnie pokazowy mecz pomiędzy gwiazdami światowego tenisa pokazuje, jak ogromnym wachlarzem zagrań i niesamowitą ambicją imponują najlepsi zawodnicy. Niesamowite wrażenia związane z nieprzewidywalną pogodą oraz pełen profesjonalizm organizatorów i służb porządkowych to tylko kropla w morzu pozytywów. Pozostaje tylko powiedzieć: "Do czerwca!" i zaprosić wszystkich przed telewizory oraz na trybuny. Osobiście czekam z niecierpliwością!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA