REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Xbox zmienia zasady gry - płacisz jeden abonament i na start masz ponad 100 gier!

Tego jeszcze nie było! Wygląda na to, że Xbox zrewolucjonizuje tak rynek gier, jak Netflix zrewolucjonizował rynek kina domowego i seriali. Wprowadza niewysoką opłatę abonamentową na nielimitowany dostęp do gier. Jest tylko jeden haczyk, choć poważny.

28.02.2017
15:52
Xbox Game Pass gry na abonament
REKLAMA
REKLAMA

Internet, łatwość kopiowania i rozprzestrzeniania danych zmieniły nasze postrzeganie elektronicznych licencji. Kojarzymy kradzież z odebraniem komuś jakiegoś dobra, a nie z jego powieleniem. Dlatego też skutkiem ubocznym powszechności Internetu stało się piractwo, którego częścią są dziesiątki milionów internautów, którzy postrzegają się poniekąd za ludzi uczciwych i prawych.

Jak to rozwiązać? Jak dalej zarabiać na treściach pozostając równie wygodnym i bezproblemowym (mówimy o wygodzie obsługi, nie o zagrożeniach w postaci kradzieży danych czy złośliwego oprogramowania), jak serwisy pirackie? Odpowiedź znalazł serwis Spotify.

Zaoferował on dostęp do prawie wszystkich utworów prawie wszystkich wytwórni muzycznych za niewysoką opłatę abonamentową. Tym samym likwidując jakąkolwiek motywację do pobierania pirackiej muzyki. To samo dla filmów i seriali zrobił Netflix. Wielu próbowało zrobić to samo z grami. Jednak dopiero Microsoft ma szansę zmienić ten rynek raz na zawsze.

Xbox Game Pass – nielimitowany dostęp do ponad 100 gier!

Xbox Game Pass to nowa, płatna usługa dala użytkowników sieci Xbox Live. Zostanie uruchomiona na wiosnę i zaoferuje nielimitowany dostęp do ponad stu gier dla konsol Xbox One i Xbox 360. Cena? Jedyne 39,99 złotych miesięcznie.

Wydawcy, którzy już teraz dołączyli do programu, to 2K, 505 Games, Bandai Namco Entertainment, Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, Sega, SNK Corporation, THQ Nordic GmbH, Warner Bros. Interactive Entertainment i oczywiście Microsoft Studios.

Dopóki abonament jest opłacony, każdą z gier możemy nieodpłatnie pobrać, zainstalować i grać w nią dowolną ilość czasu. Jeżeli przestaniemy płacić abonament, dostęp do gry zostanie zablokowany i należy będzie ją kupić lub przedłużyć abonament o kolejny miesiąc.

Xbox Game Pass to również osobny cennik gier

Posiadacze przepustki xboksowej otrzymają nowe, niższe ceny na gry i dodatki do nich. Posiadacze Xbox Game Pass mogą liczyć na 20-procentową zniżkę na każdą grę, która kiedykolwiek pojawiła się na liście i 10-procentowe zniżki na wszystkie do niej dodatki. Wtedy staje się ona naszą własnością nawet jeżeli zrezygnujemy z usługi.

Xbox Game Pass nie wymaga posiadania opłaconego abonamentu na Xbox Live Gold.

Xbox Game Pass – które gry na abonament będą dostępne?

REKLAMA

Ta, na razie, nie jest znana ale już mamy złe wieści. Nie tylko na początku dostępnych będzie "tylko" 100 gier (to bardzo dużo, ale katalog Xboksa jest znacznie obszerniejszy), to na dodatek nie będzie to lista stała. Oznacza to, że nowe gry będą do niej dodawane, ale też inne będą z niej znikać. Wiemy, że na początku dostępne będą, między innymi, Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 i SoulCalibur II.

Na razie nie wiemy które gry trafią do pierwszej setki. Wiemy natomiast, że od dziś dostęp do Xbox Game Pass będzie przyznawany członkom społeczności Xbox Insider, którzy zgłosili się na ochotnika do testowania nieukończonych, rozwojowych wersji konsolowego Windows 10. Zwykli użytkownicy będą mogli dołączyć do usługi "późną wiosną". Nie jest też jasne czy i kiedy oferta zostanie poszerzona na gry na komputery osobiste. Wiemy tylko, że na razie tyczyć się będzie wyłącznie urządzeń z rodziny Xbox One.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA