REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Wystrugaj swojego Geralta. Nadchodzi REDkit dla Wiedźmina 2

Śmiesznie wyszło z REDkitem do Wiedźmina 2. Fani Geralta już zacierali raczki i cieszyli się na myśl, że w weekend będą mogli składać swoje własne przygody, budować lokacje i tworzyć zadania w uniwersum The Witcher 2. I tak się stało, ale tylko nieliczni wybrańcy mogą się cieszyć. Znakomita większość graczy obeszła się smakiem.

11.05.2013
14:04
Wystrugaj swojego Geralta. Nadchodzi REDkit dla Wiedźmina 2
REKLAMA

Gry z serii Wiedźmin znalazły pięć milionów nabywców. Jak na polskie warunki, w kraju, w którym sprzedaż kilku tysięcy gier to niesamowity sukces, poziom jaki osiągnął Wiedźmin na świecie, dawno już przerósł najśmielsze oczekiwania CDP, Rządu i Prezydenta RP. Właściwie przerósł wszystko, natomiast w kategorii RPG akcji to poważny gracz na skalę światową. A przecież CD Projekt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Na tapecie aktualnie są dwa projekty, zaawansowany już Cyberpunk 2077 i drugi, Wiedźmin 3: Dziki Gon.

REKLAMA

Wiedźmin to nadal najbardziej chodliwa gra wyeksportowana z Polski na cały świat, a możliwość samodzielnego zbudowania lokacji, w której Gerald ponownie spotka Triss i… pokaże jej jak fechtuje, na pewno zainteresuje niejednego gracza. Będziemy dłubać nie tylko levele ale też własne misje z kilkoma alternatywnymi zakończeniami. Armia moderów zapewne bardzo szybko wystawi masę lepszych i gorszych modyfikacji. Aż przebieram nogami z ciekawości.

Właściwie zabawa rozpocznie się już w poniedziałek, bo po przypadkowym wycieku REDkit (CD Projekt nie robił z tego powodu afery i życzy nielicznym fanom, którzy zassali narzędzia moderskie, miłej zabawy), deweloper obiecał, że otwarte beta-testy wystartują właśnie na początku tygodnia. Będzie się działo, pewnie więcej niż po premierze narzędzi moderskich dla pierwszego Wiedźmina, bo oczekiwania fanów są znacznie większe, a i REDkit ma być ciekawszą zabawką. Trochę szerzej na ten temat można poczytać na forum thewitcher w temacie REDkit is here!

The_Witcher_2Nikt nie dogoni króliczka

I jeszcze piguła techniczna. Z REDkit będzie można skorzystać po zainstalowaniu na twardzielu Wiedźmina 2 i zaktualizowaniu gry do wersji minimum 3.3. Konieczne są również biblioteki SQLite. Uwaga, wersje ze Steama zaktualizują się automatycznie, natomiast panowie z CDP zalecają przy okazji odświeżenie sterowników karty graficznej.

REKLAMA

Wymagania systemowe:

  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7 64-bitowy
  • Procesor: Czterordzeniowy Intel Core lub AMD
  • RAM: 3 GB Windows XP, 4 GB Windows Vista/7
  • Karta Graficzna: Nvidia GeForce 260 1 GB lub HD 4850 1 GB
  • Dysk twardy: 23 GB
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA