REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Możesz już zainstalować YouTube Gaming i samemu przetestować „zabójcę Twitcha”

Dedykowana Androidowi aplikacja YouTube Gaming trafiła do sieci. Chociaż próżno szukać jej w oficjalnym sklepie Google Play, możemy już pobrać certyfikowaną, działającą wersję programu.

13.08.2015
19:19
Możesz już zainstalować YouTube Gaming!
REKLAMA
REKLAMA

Za każdym razem, kiedy myślę o YouTube Gaming, zastanawiam się – dlaczego dopiero teraz? Google jest przecież bardzo silnie związane z grami wideo. Minecraft, League of Legends czy Grand Theft Auto V to wszystko tytuły, które generują miliardy odsłon w serwisie YouTube i przyczyniły się do zbudowania małych fortun przez najbardziej popularnych (nie mylić z najlepszymi) YouTuberów.

Włodarze Twitcha mogą być niespokojni. Aplikacja YouTube Gaming jest już możliwa do zainstalowania.

Program nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery w Google Play. Nie przeszkodziło to uczestnikom zamkniętych beta-testów w udostępnieniu go każdemu zainteresowanemu. Nie jest potrzebne żadne specjalne konto ani pozwolenie. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację na smartfonie lub tablecie, aby cieszyć się jej możliwościami.

YouTube Gaming 3

Te wyglądają naprawdę interesująco. YouTube Gaming od razu rzuca użytkownika w wir nadawanych na żywo transmisji z gier. Interfejs tego programu został świetnie przemyślany. No i jak wygląda. YouTube Gaming może uchodzić za wzór tego, jak powinny być projektowane wszystkie programy utrzymywane w stylu Material.

Twórcy YouTube Gaming chwalą się, że ich nowa usługa to ponad 25000 poprawnie zindeksowanych, skatalogowanych gier. Co świetne, najważniejsze i najpopularniejsze z nich posiadają własne, unikalne sekcje z poradami, najlepszymi osiągnięciami i tak dalej. Czuć, że dla twórców YouTube Gaming najważniejsze są gry, natomiast oni mają pomysł na to, jak te gry pięknie nam opakować.

Szykuje się spore trzęsienie zmieni z obszarze strumieniowania rozgrywki.

Twitch był dotychczas faworytem, jeżeli chodzi o ten obszar. Również z tego powodu, że żaden z najważniejszych graczy nie zdecydował się na podjęcie walki o miliony widzów. Teraz jest inaczej. Google jest jak taran. Jak buldożer, który swoją powiększającą się wszechstronnością usług tłamsi i niszczy średnią oraz małą konkurencją. Chociaż Twitch na pewno nie jest małym graczem, bez dwóch zdań nie jest to również ten sam kaliber, co YouTube.

YouTube Gaming 2
REKLAMA

Twitch to jednak przywiązanie. Przyzwyczajenie. No i dziesiątki popularnych streamerów, za którymi stoją miliony widzów. Jeżeli ci zdecydują się na pozostanie przy tej platformie, bardzo możliwe, że ich subskrybenci również pozostaną z Twitchem.

Aplikację YouTube Gaming pobierzesz z tego miejsca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA