REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Odliczasz godziny do premiery Fallout 4? Fallout Pip-Boy to aplikacja, którą musisz pobrać

Polska premiera gry Fallout 4 będzie miała premierę już 10 listopada. Z tej okazji studio Bethesda przygotowało serię aplikacji dla systemów Android oraz iOS. Najnowsza z nich – Fallout Pip-Boy, wydaje się być również najbardziej praktyczna.

09.11.2015
16:02
Czekasz na Fallout 4? Musisz pobrać Fallout Pip-Boy
REKLAMA
REKLAMA

Każdy miłośnik komputerowych cRPG osadzonych w post-apokaliptycznej rzeczywistości doskonale wie, czym jest Pip-Boy. Protoplasta naszych smart-zegarków posiada niezbędne informacje o zdrowiu noszącej go osoby, a także dane na temat wykonywanej misji. Urządzenie służy za wirtualną mapę z modułem GPS, a także radioodbiornik umilający podróże po zdewastowanym, radioaktywnym Bostonie.

Darmowy Fallout Pip-Boy pełni te same funkcje. Tyle tylko, że mieści się na ekranie naszego smartfonu i tableta.

Bezpłatną aplikację od Bethesdy można pobrać z Google Play oraz iTunes App Store. Pomimo reklamowego partnerstwa producentów z Xboksem i Microsoftem, wciąż nic nie wiadomo o wersji dla urządzeń z Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile. Wielce możliwe, że Fallout Pip-Boy nigdy nie pojawi się w sklepie Microsoftu, tak jak dwie poprzednie mobilne aplikacje studia.

Program Fallout Pip-Boy to typowa aplikacja pomocnicza, podana w oryginalny, nietypowy sposób. Od razu rzuca się w oczy charakterystyczny dla Fallouta, zielony design. Podczas uruchamiania aplikacji nasze urządzenie mobilne piszczy jak stary komputer, co oczywiście jedynie podkręca ukochany przez graczy retro-klimat.

screen640x640

Na starcie musimy wybrać, na jakiej platformie będziemy przechodzili grę Fallout 4. Następnie dochodzi do sparowania kont i urządzeń. Dzięki temu na nasz mobilny sprzęt będą wysyłane informacje o postępach w stacjonarnej rozgrywce. Stan ekwipunku, stan zdrowia, wykonywane zadanie, położenie w świecie gry – znajdziecie tutaj wszystkie informacje pochodzące z pełnej wersji Fallout 4.

REKLAMA

Aplikacja towarzysząca pozwoli na zażycie leczącego stimpaka oraz przeczytanie założeń misji w trakcie przerwy od grania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na spacer z psem i zrobić porządki w ekwipunku, podczas gdy nasz podopieczny będzie robił porządek z rzuconym mu kijem. Fallout Pip-Boy posiada przy okazji ukrytą mini-grę, którą na pewno wcześniej czy później znajdziecie.

Darmową aplikację Fallout Pip-Boy pobierzecie korzystając z poniższych odsyłaczy:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA