REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Notifications Off - koniec inwazji reklam w Android

Aplikacje są siłą tabletów, jednak czasem potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, na przykład nadmiarem reklam. Powstają więc kolejne programy, powstrzymujące szkodliwe efekty irytujących narzędzi.

Pasek powiadomień w systemie Android to bardzo przydatna rzecz. Dzięki niemu, w gąszczu małych ikon można błyskawicznie odnaleźć najpotrzebniejsze informacje. Obrazek koperty z pewnością oznacza nowy e-mail, strzałka pokazuje, że pobieranie wciąż trwa, natomiast ta mała gwiazdka... moment, czy to reklama?

16.04.2013
17:00
Notifications Off – koniec inwazji reklam w Android
REKLAMA
REKLAMA

Niestety, w przypadku mobilnych aplikacji, hasło "darmowe" bardzo często wiąże się z oprogramowaniem albo nastawionym na całą górę mikropłatności, albo na wyświetlanie bannerów i ofert wszędzie tam, gdzie tylko się da. W trakcie pracy z narzędziem nie jest to kłopotliwe, bowiem wystarczy tylko wyłączyć pojawiające się okno. Gorzej jednak, kiedy nawet po wyłączeniu programu, ma on stały wpływ na nasz górny pasek, który powoli staje się coraz bardziej zaśmiecony. Android umożliwia częściową deaktywację powiadomień, jednak szybciej i skuteczniej ten efekt można osiągnąć przy użyciu Notifications Off.

Screenshot_2013-04-16-13-11-04
REKLAMA

Opisywane narzędzie ma bardzo prostą funkcję i radzi sobie z nią niezwykle skutecznie. Teraz aby rozwiązać problem wszędobylskich reklam, wystarczy dowiedzieć się, z którego programu one pochodzą. Do tego należy przytrzymać palec w rejonie powiadomienia i wyświetlić informacje o aplikacji. Następnie, daną nazwę trzeba odnaleźć w spisie przygotowanym przez Notifications Off i odznaczyć widoczny haczek. Po problemie! Na wypadek zbyt wielu zainstalowanych elementów, umieszczono tu także prostą wyszukiwarkę.

Notifications Off stanowi proste rozwiązanie nieskomplikowanego problemu. Dla wielu może to być jedna z podstawowych aplikacji, podobnie jak dla użytkowników Firefoksa jest nim AdBlock. Choć niektórzy z oglądania reklam czerpią przyjemność, większość powinna w tym momencie udać się do Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA