REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Muzyka
  4. Media
  5. Mobile /

Już w ten piątek startuje Radio Nowy Świat. Posłuchacie go za darmo w aplikacjach Open FM i WP Pilot

Byli dziennikarze radiowej Trójki połączyli siły i stworzyli Radio Nowy Świat. Start nowej rozgłośni zaplanowano już na najbliższy piątek 10 lipca. Transmisja będzie też dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Open FM oraz WP Pilot.

09.07.2020
11:07
radio nowy swiat start piatek wp pilot open fm
REKLAMA
REKLAMA

To już w ten piątek — oficjalnie wystartuje Radio Nowy Świat. Pomysł stworzenia nowej rozgłośni narodził się jakiś czas temu, a bezpośrednim impulsem do realizacji planu okazała się afera w radiowej Trójce spowodowana cenzurą piosenki Kazika. Początkowo stacja miała rozpocząć nadawanie 26 czerwca, ale z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego ze współpracowników redakcji, zdecydowano o przesunięciu premiery na 10 lipca.

Znani dziennikarze i byli współpracownicy Programu III Polskiego Radia postanowili połączyć siły, a owocem ich działań jest rozpoczynająca w piątek nadawanie rozgłośnia. Radio Nowy Świat tworzy spółka „Ratujmy Trójkę”.  Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite. Dotychczas twórcy zgromadzili ponad 25 tysięcy patronów, dzięki którym uzbierali 1,8 mln złotych.

Czego posłuchamy w nowej stacji?

W ramówce nowej rozgłośni znajdą się audycje publicystyczne i muzyczne. „Małą Kawę” poprowadzi Wojciech Mann, „Muzykę bardzo poważną” Krzysztof Grabowski, „Dzieci bluesa” Jan Chojnacki, a „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniew Zamachowski. Na antenie będzie można usłyszeć również m.in. Marcina Kydryńskiego, Kubę Badacha, Andrzeja Poniedzielskiego, Jerzego Sosnowskiego oraz Wojciecha i Bartosza Waglewskich.

Radio Nowy Świat powstało z miłości do radia. Wspólnym wysiłkiem słuchaczy, dziennikarzy, ludzi kultury i sztuki, realizatorów dźwięku, informatyków i wielu, wielu innych osób powołaliśmy do istnienia radio, o którym nie waham się mówić, że to pierwsze publiczne medium w internecie

– zaznacza współtwórczyni Radia Nowy Świat i była szefowa radiowej Trójki, Magda Jethon.

Radio Nowy Świat: gdzie słuchać? Specjalna oferta od Open FM i WP Pilot

Nowej stacji będzie można posłuchać od piątku na oficjalnej stronie Radia Nowy Świat i za pośrednictwem aplikacji Replaio i Patronite Audio:

Oprócz tego, stację bezpłatnie udostępnią platformy Open FM i WP Pilot. Będzie ona dostępna na stronach internetowych, przez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Jednocześnie Radio Nowy Świat będzie pierwszym kanałem audio w ofercie aplikacji WP Pilot:

Twórcy Radia Nowy Świat mają szansę na otwarcie nowego rozdziału w historii polskich, kultowych stacji radiowych dostępnych w nowoczesny sposób. Obecność stacji na naszych platformach szybko zapewni legendarnym radiowcom nowe grono słuchaczy, a im samym da dostęp do radia w praktycznie dowolnym miejscu, czasie i na wielu urządzeniach. Radio Nowy Świat to projekt, który powstał z pasji do radia, dlatego bardzo cieszymy się na tę współpracę

– mówi Joanna Skwarna z Wirtualnej Polski.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA