REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Ruszyła zbiórka na sequel gry Franko

Na serwisie wspieram.to wystartowała właśnie zbiórka pieniężna na sfinansowanie drugiej części kultowej polskiej bijatyki z 1994 roku - Franko: The Crazy Revange. Zakładany cel to 34 500 złotych. 

21.01.2014
12:56
Ruszyła zbiórka na sequel gry Franko
REKLAMA

O tym, że twórcy Franko szykują sequel wiadomo było już od jakiegoś czasu. Początkowo w planach była jednak tylko aplikacja na urządzenia mobilne, oparte na systemach Android i iOS. Tymczasem okazuje się, że gra najpierw ukaże się na komputery PC i Mac, a w zależności od sukcesu projektu na wspieram.to, z czasem może zostać przeniesiona także na inne platformy.

REKLAMA
franko 2

Dla tych, którzy nie pamiętają tej kultowej pozycji krótkie przypomnienie. Franko: The Crazy Revange było tzw. chodzoną bijatyką. Akcja gry miała miejsce w Szczecinie, gdzie tytułowy bohater natyka się na bandę bezwzględnego Klocka. Spotkanie kończy się śmiercią przyjaciela Franko, którą ten postanawia pomścić i - mówiąc kolokwialnie - obić ryje wszystkim, którzy staną mu na drodze. A przeciwników było oczywiście wielu, począwszy od reprezentantów subkultur punków, skinów i dresiarzy, na przedstawicielach milicji i ZOMO skończywszy. Franko: The Crazy Revange był jedną z pierwszych polskich gier. Tytuł zbierał bardzo dobre recenzje, a wpływowy w owym czasie magazyn Top Secret przyznał mu nawet tytuł gry roku.

franko 1

Pierwszy Franko był groteskowy, zabawny, brutalny i bardzo grywalny. Taka sama ma być jego druga część. Twórcy zapowiadają, że do dyspozycji graczy zostanie oddanych 10 lokalizacji głównych, 4 pomniejsze, kilka etapów w którym będziemy mogli kierować pojazdem - Maluchem, Czarną Wołgą lub Garbusem, oraz ponad 30 różnych przeciwników. W grze pojawić mają się też postaci i nawiązania do wydarzeń znanych z mediów, np. pływające na Stadionie Narodowym rekiny.

REKLAMA

15 złotych to najniższa wpłata, za którą otrzymamy egzemplarz gry w wersji cyfrowej. Za 50 zł będziemy mogli dodatkowo nazwać któregoś z wrogów Franko swoim imieniem i napisać parę słów na ścianie lub chodniku w którejś z lokalizacji. Przy wsparciu przekraczającym 300 złotych dodatkowo staniemy m.in. przed możliwością zaprojektowania dialogu pomiędzy Franko a NPC, oraz otrzymamy - obok kubka i koszulki - prawdziwy paprykarz ze Szczecina. Wszelkie informacje związane z sequelem Franko na wspieram.to znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA