REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Android Vademecum: Astro File Manager

Poza systemem operacyjnym, każdy potrzebuje zbioru istotnych aplikacji. Czasem w skład zestawu must-have wchodzą programy, które nie przychodzą na myśl od razu. Jednym z nich jest doskonałe narzędzie do zarządzania plikami, ASTRO File Manager.

Android sam w sobie niestety jest pozbawiony dokładnego zarządzania zainstalowanymi aplikacjami, czy danymi. W teorii nie jest to wcale potrzebne, w końcu skróty można przeciągać, a programy wygodnie usuwać. Zdjęcia są dostępne w galerii, pliki audio w programie muzycznym. O co więc tyle szumu?

01.03.2013
7:47
Android Vademecum: Astro File Manager - splay.pl
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się, że przy próbach "kombinacji" na plikach, standardowe wyposażenie już nie wystarcza. W moim przypadku, chciałem zgrać edytowany przeze mnie plik .mp3 jako dzwonek do nowo zakupionego telefonu. Wolałem jednak, zamiast wydawać pieniądze na dedykowany kabel USB, przesłać utwór przez Bluetooth. O ile na laptopie nie byłby to problem, mój PC tego modułu zwyczajnie nie posiada. Czemu by więc nie zrzucić pliku na tablet i z niego nie przesłać go bezprzewodowo do telefonu?

Screenshot_2013-03-01-18-16-29

Oczywiście, pomógł mi w tym właśnie omawiany manager plików. A to tylko jedna z jego licznych funkcji. Pozwala na wgląd we wszystkie dane, jak ma to miejsce np. w eksploratorze Windows po podłączeniu urządzenia USB. Ponadto, jedną z jego funkcji jest obsługa plików w chmurze - utworzenie ich kopii bezpieczeństwa, czy synchronizacja danych. Po rozwinięciu lewego paska narzędziowego, mamy wyświetlone najpopularniejsze serwery, jak Dropbox czy Google Drive. Do tego możemy zarządzać plikami przez sieć lokalną. Pełna dowolność.

Screenshot_2013-03-01-18-16-37
REKLAMA

Druga lista funkcji pozwala na śledzenie wykorzystania pamięci wewnętrznej, zamykanie uruchomionych aplikacji oraz ich monitorowanie. Niepotrzebne więc jest instalowanie dodatkowych narzędzi typu Advanced Task Killer, których zresztą użyteczność jest często kwestionowana.

ASTRO File Manager już w podstawowej, bezpłatnej wersji spełnia doskonale swoją funkcję - zarządzania plikami z poziomu użytkownika. Pomaga w wielu codziennych operacjach, mimo tego że początkowo grzebanie we wszelkich danych może wydawać się zajęciem jedynie dla zaawansowanych użytkowników. Program tego typu to zdecydowana pozycja obowiązkowa wśród użytkowników systemu Android.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA