REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

IFider News - polska odpowiedź na Aktualności Google i Flipboard

Google uruchomił Aktualności, Flipboard zdominował App Store, a na polskim rynku nastał czas na nowe, konkurencyjne narzędzie. IFider News ma szansę na stałe zagościć na rodzimych urządzeniach mobilnych, jako najwygodniejszy czytnik wiadomości.

Niecałe trzy tygodnie temu opisywaliśmy Google Currents, które po długim oczekiwaniu zadebiutowało w naszym kraju. Aplikacja przygotowana pod system Android to pierwsza poważna konkurencja dla już popularnego Flipboarda. Jednak zmniejszona czytelność i funkcjonalność następcy sprawiły, że pierwowzór pozostał niezwyciężony. Czas na nowego gracza, który ma szansę wspiąć się na szczyty list popularności - przynajmniej w rankingu polskich użytkowników. Oto IFider News.

04.04.2013
18:58
IFider News – polska odpowiedź na Aktualności Google i Flipboard
REKLAMA
REKLAMA

Wymienione narzędzia mają tę podstawową wadę dla rodzimych posiadaczy urządzeń mobilnych, że oferują przede wszystkim skróty z zagranicznych mediów. Opisywana aplikacja, która premierę miała w tym roku, skupia się na polskojęzycznych mediach, co z góry zapewnia jej przynajmniej częściowy, lokalny sukces. Wszyscy, którzy nie dość dobrze radzą sobie z językiem angielskim, a lubią mieć najważniejsze wiadomości w zasięgu ręki, powinni zainteresować się tą pozycją dostępną w Google Play.

Zarówno oprawa graficzna, jak i interfejs użytkownika są bardzo proste. Niestety na tyle,że w porównaniu z "korporacyjnymi" programami, określenie "ubogie" pasuje tu bardziej, niż "minimalistyczne". Jednak po skupieniu się na funkcjonalności, ocena aplikacja znacznie rośnie. Na samym początku użytkowania, poproszeni zostajemy o utworzenie konta, bądź zalogowanie się przez profil z portalu Facebook. Następnie wystarczy wybrać ulubione działy tematyczne i przeglądać informacje. W trakcie użytkowania, dokonane wybory będzie można oczywiście zmieniać, decydując o treści wyświetlającej się na głównym ekranie.

Screenshot_2013-04-04-16-34-20

Po dopełnieniu formalności, uzyskujemy dostęp do panelu roboczego, który podzielony jest na dwie części. W górnej połowie zmieniają się pojedyncze, najważniejsze informacje z interesujących nas działów. Na dole zaś, w sześciu małych bannerach, przedstawione zostały kluczowe aktualności z możliwie rozmaitych kategorii i serwisów - oczywiście w obrębie naszych preferencji. Te skróty można dowolnie przewijać, przeglądając kolejne tytuły, aby znaleźć taki, który nas zainteresuje.

Po wybraniu konkretnej wiadomości, dużo zależy od możliwości samego serwisu, z którego została ona pobrana. Zdarza się, że program wyświetla jedynie nieco więcej, niż lead tekstu, a po resztę trzeba udać się na stronę dostępną przez wbudowaną przeglądarkę. Czasem jednak IFider potrafi wzbogacić artykuł grafikami, a do tematycznego zestawu doprawić elegancką okładkę automatycznie dopasowaną z odpowiedniej grafiki.

REKLAMA

Widać, że programiści przyłożyli się do czytelności programu. Zastosowanie wyraźnej czcionki i rozsądne rozłożenie tekstu sprawia, że użytkownik bez zmęczenia przegląda kolejne informacje. Do tego dodany został genialny efekt przejścia - eleganckie przewijanie stron z Flipboarda zostało zmodyfikowane tak, aby rogi kolejnych "kartek" podążały bezpośrednio w kierunku wyznaczonym przez palec. Mała rzecz, a naprawdę cieszy oko.

Polski czytnik wiadomości pozwala na intuicyjne i rozbudowane możliwości doboru treści. Bez problemu da się więc dodać oglądane źródło do listy ulubionych, które zostaną domyślnie wyświetlone na stronie głównej. Nie ma też problemu z przeglądaniem wszystkich istniejących kategorii i podzieleniem się odnalezioną informacją. Jednym słowem - tak powinien działać dobry czytnik zbierający artykuły z rozmaitych witryn. Jeśli dzień zaczynasz od przeglądania polskich serwisów informacyjnych, nie musisz już otwierać strony każdego z nich - IFider zrobi to za Ciebie w wygodny sposób i w przystępnej formie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA