REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Oferta dnia na Steam – L.A. Noire

Studio jednego hitu. Tak (niestety) wygląda charakterystyka Team Bondi, które podlegając Rockstar Games stworzyło niezwykle udaną przygodową grę akcji w klimacie kina noir.

28.02.2013
7:43
Oferta dnia na Steam – L.A. Noire
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiejsza promocja to aż 75% upust na podstawową wersję gry (bez DLC).

L.A. Noire to połączenie typowej gry akcji z elementami przygodowymi. Jest to zarazem debiutancka produkcja Team Bondi (które niedługo po premierze zostało zlikwidowane),  a której realia historyczne przypadają na lata ’40 ubiegłego wieku, natomiast miejscem akcji jest tytułowe Los Angeles. Głównym bohaterem jest gliniarz z wydziału zabójstw – Cole Phelps, który staje przed „wyzwaniem” rozwikłania brutalnych morderstw. Miejscowa społeczność jest przerażona, a dochodzenie notorycznie komplikują przekupieni stróże prawa.

Wyciąganie odpowiednich wniosków, mistrzostwo dedukcji oraz skrupulatność w badaniu miejsc zbrodni jest tutaj kluczem do sukcesu. Odnalezienie stosownych  śladów jest raczej kwestią spostrzegawczości i umiejętnym łączeniem faktów, aniżeli tradycyjnym „staroszkolnym” zabiegiem – pokonania drogi z punktu A do punktu B. Wyjątkowy nacisk położony jest na sam realizm oraz wierność wówczas panującym realiom.

REKLAMA

Odpowiednim dowodem jest rozmiar pracy włożony w odwzorowanie Los Angeles, które zostało odtworzone na podstawie niemal 180 tysięcy fotografii, zaś popełnione zbrodnie rzeczywiście zajmowały niegdyś pierwsze strony bulwarówek. W zasadzie każdy znaleziony przedmiot w miejscu zbrodni równa się interakcji, a gra stroni od podpowiedzi co do istotności danego dowodu.

Pomimo tego, że produkcja ma czysto gangsterski rodowód – elementy akcji nie stanowią chleba powszedniego produkcji. Oczywiście nie mogło zabraknąć sztandarowych sekwencji - okazjonalna wymiana ognia, czy pościg ulicami miasta, niemniej ciężar położony jest na aspekt prowadzonego śledztwa. Fabularny progres gwarantuje więc zręczne kojarzenie faktów oraz talent w „wyciąganiu” odpowiednich informacji od przesłuchiwanych świadków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA