REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

King's Bounty i Men of War w nowym Bundle Stars. Trzeba rozbić świnkę?

Niektóre gry są jak wino, czy starsze tym lepsze. Tak jest choćby z King's Bounty, zabytkiem z czasów, gdy na świecie królował jeszcze komputer Atari XT, który w Pewexie kosztował niebotyczne 519 $ (przeciętna pensja wynosiła wówczas 74 dolary, tzn. nieco ponad milion starych złotych; kurs dolara 13500 zł/$). Swoją drogą, dzisiaj byśmy się zapłakali, gdyby przyszło płacić nam takie ceny przy podobnych zarobkach. A wówczas? Nikt nie narzekał, wszyscy się cieszyli, pirat to był synonim sprzedawcy gier a o internecie nikt nawet nie słyszał. Straszne czasy. I piękne też.

27.06.2013
16:13
King’s Bounty i Men of War w nowym Bundle Stars. Trzeba rozbić świnkę?
REKLAMA
REKLAMA

Oczywiście gra studia New World Computing uważana za prekursora Heroes of Might and Magic, w oryginalnej wersji wyglądałaby dzisiaj niewiele lepiej od Ponga, ale dzięki chłopakom ze studia Katauri została pięknie odmalowana i dostosowana do dzisiejszych standardów (a właściwie standardów z 2008 roku). Cud, miód i orzeszki.

kb_octopusHej chłopaki! Kto ma ochotę na niebieskie owoce morza?

King's Bounty nadal stanowi źródło magii i miecza, bo to po prostu znakomita gra. W najnowszym pakiecie Bundle Stars można zakupić ją razem z dziewięcioma innymi tytułami - w śmiesznej cenie niecałych dwóch funciaków za pakiet.

Nieco mniej szczęścia przyniesie graczom Men od War: Wietnam, wojenny rts bazujący na świetnej grze rosyjskiego studia Best Way. Niestety eksperyment z kampanią inną niż Druga Wojna Światowa, okazał się nieudany. Chodziło głównie o pracę pijanej jak marynarz na przepustce kamery i niezliczoną ilość bugów, które trzeba było oklejać plastrami i łatkami. Na plus można zaliczyć wyśrubowany poziom trudności. No i klimat Wietnamu rodem z „Plutonu”.

Co jeszcze w paczce?

Oto pełna lista, chociaż pozostałe tytuły niestety nie należą do pierwszej ligi i są słabo oceniane przez graczy. W większości nie przekraczają sześciu punktów na dziesięć możliwych (metacritics).

Warto w ogóle zawracać sobie głowię powyższym koszykiem z zakupami? Powiem tak, za Men of War: Wietnam trzeba zapłacić na GOLu prawie 18 złotych (w innych źródłach więcej). Cena King's Bounty: Legend w wersji cyfrowej też jest stosunkowo wysoka, wciąż wynosi 19,99 zł (muve.pl).

Nawet jeśli nie liczyć pozostałych gier i tak opłaca się zakupić pakiet, bo wychodzi po prostu taniej. Jasne, bywały promocje, w których te tytuły były nawet za darmo, ale nie każdy na nie się załapał. Nie ma sensu brać przykładu z Wujka Scrooge'a. Czasu na zastanowienie jest sporo bo bundle dopiero wystartowało. Nie wiadomo natomiast ile zestawów trafiło do sprzedaży. Może się więc zdarzyć, że zabraknie ich przed końcem wyprzedaży. Czas, start!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA